08/09/2024
A-SPORTS | Παρασκευή 18 Αυγούστου 2023 - 23:24

Αθλητικά: Έχασε στο 90' το διπλό η Λαμία

Ισόπαλο 2-2 στο Πανθεσσαλικό το ματς με τον Βόλο για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Η Σούπερ Λίγκα 1 για τη σεζόν 2023-24 ξεκίνησε το βράδυ της Παρασκευής (18/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, με Βόλο και Λαμία να μένουν στο ισόπαλο 2-2 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι Φθιώτες είχαν δοκάρι με σουτ του Τσιλούλη στο 41', για ν' ανοίξει το σκορ ο Καρλίτος στο 55' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Σιέλη.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου πήρε νέο προβάδισμα δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Σλίβκα, με τους Θεσσαλούς, όμως, ν' αποφεύγουν την εντός έδρας ήττα χάρη στο ωραίο μακρινό σουτ του Άλχο στο 90'.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα (51' Τάχατος), Τσοκάνης (62' Μπαριέντος), Γκλάβτσιτς (73' Μωραΐτης), Τρουιγιέ (51' Κίτσος), Κόμπα, Ντέλετιτς, Μραζ.

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Νάγκι, Σαραμαντάς, Σιμόν, Παούλαβετς, Τζανετόπουλος, Σλίβκα, Στάνκο, Μαρτίνεθ (66' Λάκε), Τσιλούλης (84' Τόσιτς), Νούνιες (84' Τζανδάρης), Καρλίτος (75' Ακούνα).