08/09/2024
A-SPORTS | Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024 - 19:51

Αθλητικά: Έμειναν χαμηλά Βόλος και Παναιτωλικός

Ισοπαλία με 1-1 έφεραν οι δυο τους στο Πανθεσσαλικό

Κακές ομάδες, κακό παιχνίδι και το μπλέξιμο συνεχίζεται! Βόλος και Παναιτωλικός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 το απόγευμα του Σαββάτου (3/2) στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.

Τα γκολ μπήκαν στο πρώτο τέταρτο, στη συνέχεια έγιναν ελάχιστα πράγματα και κάπως έτσι οι δυο τους έμειναν πολύ χαμηλά στη βαθμολογία. Στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού οι Θεσσαλοί με αγώνα παραπάνω, στο +3 οι Αγρινιώτες.

Το ξεκίνημα ήταν εντυπωσιακό. Μόλις στο 8' ο Σενγκέλια έκανε το 0-1 με ωραίο διαγώνιο σουτ. Ωστόσο, επτά λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση. Σκόρερ ο Γκαρσία παίρνοντας το ριμπάουντ από το σουτ του Μύγα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες ακόμη. Μία με τον πολύ κινητικό Μύγα για τους γηπεδούχους και μία στις καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους. Εκεί ο Καρέλης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πήγε στο δεξί δοκάρι του Κόβατς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος, αλλά και ακίνδυνος. Είχε την υπεροχή μόνο που δεν ήξερε τι να κάνει με την μπάλα. Μία φάση υπήρχε και αυτή ήταν για τους γηπεδούχους με τον Μωραΐτη.

Προς το τέλος οι δύο ομάδες έδειξαν να βολεύονται με την ισοπαλία. Καμια τους δεν ήθελε να ρισκάρει με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι το φινάλε.

ΒΟΛΟΣ (Μιγκέλ Άνχελ Λόπεθ): Κόβατς, Άλχο, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Γκλάβτσιτς (81΄Ντε Καμπς), Μπαριέντος (57΄Τσοκάνης), Κόμπα (64΄Μωραίτης), Ασεχνούν, Ντέλετιτς (57΄Ποπέσκου), Γκαρσία (81΄Μπερτόγλιο).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης, Μλάντεν, Οικονόμου, Μαλής, Μαυρίας (57΄Μπακάκης), Τορεχόν, Πέρες (70΄Τσιγγάρας), Λιάβας, Χατζηθεοδωρίδης (84΄Χουάνπι), Καρέλης (84΄Ζοάο Πέδρο), Σενγκέλια (84΄Ντίας).